Неділя, 09.08.2020, 01:47

Вітаю Вас Гість | RSS
Віртуальне методичне об’єднання учителів математики та фізики Долинщини
ГоловнаРеєстраціяВхід
Меню сайту

Форма входу
E-mail:
Пароль:

Опитування
Коли ви відстоюєте якусь ідею, то:
Всього відповідей: 24

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Новини
 «Кенгуру-2018» об’єднало друзів математики

      Конкурс «Кенгуру» народився в Австралії в 80-і роки, а з 1993 року    став міжнародним і є наймасовішим інтелектуальним конкурсом у світі.

   Доброю щорічною традицією стало проведення конкурсу-гри в  Долинському районі. Цьогоріч 1095 учнів  2-11  класів закладів освіти    Долинщини поринули в світ математики. Найбільше учасників та  прихильників зібрав ММК «Кенгуру-2018» у Долинських природничо-  математичному ліцеї (161 учень) та спеціалізованій школі №6 (120    учнів). Під час конкурсу учні молодших класів вчилися міркувати над  незвичними завданнями,  розвивали своє креативне мислення випускники, з цікавістю та наполегливістю долали  математичні забаганки  інші учасники гри.

Гра-конкурс "Кенгуру" проводиться з метою розвитку та підтримки інтересу школярів до вивчення математики. На відміну від олімпіад, в яких беруть участь, як правило, найсильніші учні, учасниками конкурсу можуть бути всі бажаючі. Особливість конкурсу полягає у тому, що ні переможців, ні переможених немає. Кожна дитина знає, що участь - це насамперед особиста перемога. «Кенгуру» об’єднує справжніх друзів математики.

Ми  щиро вітаємо юних знавців математики та віримо, що коло друзів «Кенгуру» буде розширюватися. Результати конкурсу будуть відомі у травні.

Категорія: Новини | Переглядів: 141 | Додав: адмін | Дата: 20.03.2018 | Коментарі (0)

Вітаємо лауреата обласного туру Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності Учитель року-2016 у номінації "Математика", Занкович Надію Мирославівну, учителя Долинської ЗОШ №7

Категорія: Новини | Переглядів: 297 | Додав: адмін | Дата: 12.02.2018 | Коментарі (0)

5 лютого 2018 року переможці ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики Долинського району відвідали  наукове містечко «Нова енергія» при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Представлені експозиції навчають енергоощадливості та демонструють роботу альтернативних джерел енергії.

Учням пропонували покрутити педалі велосипеда, що засвічує гірлянду, вмикає музику та може зарядити телефон, зіграти баскетбол повітряною гарматою, поринути у віртуальну реальність. Особливо всіх зацікавила віртуальна реальність - унікальна можливість бачити планети, сузір’я, подорожувати у безодню. Не менш цікавим та захоплюючим заняттям виявилося моделювання рельєфу поверхні місцевості. Учні дізналися, що на 3D-принтері можна виготовити все – від іграшок до деталей для техніки,  ознайомилися із пристроєм для створення голограм. Один із найважливіших експонатів містечка – стіл з робототехнікою. Але роботи тут незвичні: LEGO- вітряк, сонячні батареї, машинки на водні та інші конструкції.

Екскурсія «Новою енергією» збагатила школярів знаннями про інноваційні технології в області енергетики, відновлювані джерела енергії, наукові досягнення та розробки.

Категорія: Новини | Переглядів: 174 | Додав: адмін | Дата: 24.01.2018 | Коментарі (0)

Вітаємо всіх із цим добрим святом, особливо вітаємо іменинників. Хай Святий Миколай завжди вам допомагає та охороняє. Здоров'я, щастя, удачі! Не забудьте привітати знайомих Миколаїв та Миколайовичів і Миколаївн зі святом їх ангела-хоронителя. І обов'язково порадуйте своїх дітей хоч маленьким подаруночком від Святого Миколая. А також запрошуємо дізнатися історію виникнення свята та як святкують цей день у інших країнах. День святого Миколая - дитяче свято
Святий Миколай-Чудотворець, архієпископ Мирлікійський, належить до найвизначніших святих християнської церкви. Його люблять і вшановують на Заході та Сході. З особливим нетерпінням чекають на день пам'яті святителя діти - бо для них то означає веселе свято й подарунки.
Архієпископ Миколай, багатолітній пастир антіохійських християн на межі ІІІ-ІV століть, був однією з найяскравіших постатей в історії Церкви перших віків. Його служіння припадає на час останніх великих гонінь на вірних і подальше становлення Церкви після Костянтинової реформи, коли "період катакомб" відійшов у минуле. Відомо, що владика Миколай брав участь у І Нікейському Соборі, який закріпив у Символі Віри основне догматичне вчення християнства, проте жодних богословських праць він по собі не залишив. Що ж тоді живить людську пам'ять про Святого вже стільки століть? Серед сучасників Отець Миколай відзначився чистотою життя, за яку мав від Бога дар чудотворення, а також милосердям і благо-дійністю. Очільники Церкви й богослови, встановлюючи свято, закликали вірних пам'ятати саме про ту взірцеву чистоту й щедру доброчинність, брати їх за взірець.
З історичних джерел знаємо, що вже в VI ст. день упокоєння Святого став значним християнським святом Східної Церкви - тоді імператор Юстиніян І (527-565) збудував на його честь церкву в Константинополі. Єрусалимський канонар VII ст. на 6 грудня каже: "Пам'ять Миколая, єпископа одного великого города". Усі грецькі місяцеслови з IX століття мають цей празник. Найдавніший життєпис Святого Миколая походить теж із IX ст., а імператор Мануїл Комнен (1143-1181) навіть державним законом приписав святкувати день пам'яті Святого Миколая. З Візантії свято поширилося по цілому світу - й на українські землі також. За переданням князь Аскольд узяв Святого Чудотворця за небесного по-кровителя й мав хресне ім'я Миколай.
До Західної Церкви свято прийшло у IX ст., коли папа Миколай (858-867) - перший папа з цим іменем - близько 860 р. збудував у Римі церкву Святого Миколая. Особливо прижилося й полюбилося свято в Німеччині, куди його принесла візантійська княжна Теофана, жінка цісаря Оттона II (973-983).
Саме на німецьких землях день Святого Миколая перетворився на дитяче свято, та сталося це через кілька віків. Загалом же, найперше (в деяких країнах і до сьогодні, особливо Болгарії та Греції) Святий Миколай є опікуном подорожніх, моряків і рибалок. Йому присвячене місто Амстердам - столиця Голландії, країни великих мореплавців. Адже згідно з житієм Святий неодноразово приходив на допомогу людям під час стихійного лиха - силою молитви зупиняв грозу чи бурю. Так довший час вважалось і в Україні - кожен рибальський курінь мав обов'язково ікону цього святого, перед якою на початку ловецького сезону й у часи негоди, стихійного лиха служили молебень. Й нині у храмах саме перед іконою Св. Миколая моляться, вирушаючи в далеку дорогу, а також при освяченні різноманітних транспортних засобів.
Вважався Святий Миколай і захисником бідних, скривджених, неспра-ведливо засуджених - також на основі житійного передання. Шанували святителя і як покровителя шлюбу. Бо, згадаймо, що одне з перших його чудес - рятунок від ганьби та блуду трьох сестер, батько яких не мав ко-штів на посаг і весілля. Тоді, ще юний, священик Миколай уночі підкинув до хати тієї родини три торби грошей. Згодом через те, що вшанування Св. Миколая випадало у році двічі - у грудні та травні, часи знакові для хліборобів, за свого покровителя святого узяли й трудівники-селяни...

***

То як же Святого Миколая "привласнили" собі діти? Спершу з появою шкіл при храмах Святий Миколай став опікуном учнів - ця традиція теж ґрунтується на житії святителя, якому в дитинстві легко давалася всяка наука. Так, за хроніками відомо, що в XI столітті у Кельнському соборі в день пам'яті святителя учнів церковної школи обдаровували солодо-щами. З храму та школи свято поширилося на родину.
У середньовічній Німеччині саме напередодні свята Миколая матері вручали дітям новий зимовий одяг, інші обновки. Погодьмося, що справити нове вбрання у ті часи справді можна було вважати за привід для свята. Разом із вбранням діти отримували й солодощі - горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами (аналог українських миколайчиків-медівників), шкільне приладдя, зрідка іграшки, які клали в нові чи полагоджені й начищені старі черевики. Діти, котрі протягом року не слухалися батьків, діставали цього дня замість солодощів - в'язку різок. Хто гідний пода-рунка, а хто ні, - вважалося, записано у "Золотій книзі", яку має при собі небесний опікун. У старих церковних записах є такі слова: "Напередодні Святого Ніколауса матері тримають напоготові подарунки та різки длясвоїхдітей" (1555 р.). А в давній миколаївській колядці: "Святий Ніколасе, меніпоклади, щозапотрібневважаєшти. Яблука, горіхи, мигдальмаленькідітирадоїдять!"
Подібний звичай перейнявся до Австрії, Голландії, Чехії, Словаччини, Польщі, Хорватії. У деяких країнах нечемні діти замість різки дістають вуглину чи картоплину.
Часто Святий Миколай приходить не сам. У ряді країн Західної Європи супутником Святого Миколая є ослик, який допомагає розвозити пода-рунки дітям. Він має незвичайну сіро-сріблисту шерсть. Саме для цього віслюка діти лишають біля черевичків кілька морквин - адже тваринка за нічну подорож втомиться та зголодніє. Про пригоди Миколаєвого ослика є багато історій. Це не небесний гість, а справжній земний віслюк. Але за німецькими легендами, Ніколаус завжди бере чотириногого помічника тільки з тієї ослячої родини, в якій від пра-пра-пра-прадідів тягнеться неперервна родова лінія. Легко здогадатися, що давній предок цього знаменитого роду колись віз на собі до Єрусалиму Іншого важливого Вершника...
В Австрії в день свята спершу вулицями міст ходить зграя лихих Крампусів-чортІв - відбувається справжній чортячий парад. Вони гримлять ланцюгами, кричать, лякають перехожих. Але ось на майдані біля собору з'являється Святий Ніколаус - і чортівня злякано відступає, тікає й ховається. Настає час подарунків. Лихий чорт, що приносить різки, ходить за Миколаєм у Хорватії та Словаччині. У Чехії ж, коли Святий Мікулаш рушає до дітей, його супроводять ангелик і чорт-паркел. Кожен з них має по книзі - там занотовані добрі та лихі справи кожної дитини. Перш ніж вручати дарунки, чиниться суд, чи заслужив малюк на небесні гостинці.
У Нідерландах свято починається ввечері 5 грудня - діти й дорослі таємно дарують одне одному подарунки, які супроводять листівки з віршами, присвяченими адресату. У вірші слід передати всі найкращі побажання - так ніби це написав сам Святий Миколай. Саме ж свято починається вранці. За народними голландськими повір'ями Сінтер-клаас приїздить до країни з далекої Іспанії (чому саме з Іспанії - ніхто не знає). Визначний гість прибуває з моря на кораблі через Роттердам, зустрічають його у крихітному рибальському селі Моннікендам, що недалечко від Амстердаму.
Супроводить святого пошт зі слуг-маврів, які звуться Чорні Піти й одягнені, як середньовічні пажі. Усі вони сходять із корабля - на набережній їх урочисто вітають бургомістр, альдермен, члени міського правління та юрми радісних людей. Сінтерклаасу підводять білого коня. Дзвонять дзвони, стріляють гармати, в небі пломеніють феєрверки. Святкова процесія рушає центральною вулицею через усе місто. Потім святий гість зі слугами відвідує різні дитячі заклади (школи, лікарні тощо). Ближче до Різдва Сінтерклаас приходить у родини. Коли наближається час гостини, батьки намагаються залишити малюків насамоті у вітальні. Тихенько прочиняються двері, у щілину просувається чорна рука й розкидає цукерки та фрукти. Доки діти збирають солодощі, до кімнати поважно заходить Святий Миколай. Він розпитує дітей про їхні справи, навчання, успіхи, невдачі, мрії, а також примхи й непослух (адже як небесних опікун усе знає!), трохи хвалить, трохи докоряє, дає поради та настанови - й іде. Подарунки ж будуть пізніше. На Святий вечір діти залишають на вікні чи біля каміну своє взуття, біля нього гостинці для коня Сінтерклааса (моркву, сіно, окраєць хліба). Вночі Святий об'їде по дахах все місто, всю країну, а Чорний Піт спуститься по димоходу й покладе кожному належні подарунки. Серед них є й обов'язкові - традиційні святкові солодощі: вершкові льодяники у формі троянди, гвоздики та сердечка, шоколадні чи мигдалеві ініціали дитини, марципанові поросятка, коник і сам Сінтерклаас, різні фігурки-медівники.

***

В Україні день Святого Миколая здавна був значним і веселим святом, а в багатьох містах і селах того дня припадало храмове свято. (Навіть нині тільки в Києві на Подолі є три церкви Святого Миколая - і кожну супроводить давня легенда. У різних місцях миколаївські гуляння мали різноманітні назви й особливості, обходження дворів, миколаївські колядки, миколаївські скрипники (змагання музик) тощо.
Цього дня варили пиво. "Вітали сніжну зиму" - на санях тричі об'їжджали довкола села. А для дітлашні пеклося особливе печиво - миколайчики. Це було своєрідне "розполовинення посту", після Святого Миколая починали готуватися до Різдва, вчити колядки, лагодити вертепи.
Темної зимової ночі з 18 на 19 грудня Святий Миколай сходить із небес до українських малюків, звідки він бачить і знає, як поводяться діти цілий рік. Має він золоті сани з білими золотогривими кіньми, до хати заходить дверми, але часто невидимий, подарунки підкладає завжди під подушку, за винятком хіба тих, які не помістяться.
Часто його супроводжують світлокрилі янголята, а недалечко крутяться й чортики, котрі переконують Святого, що вкраїнські діти були геть нечемні, тому не заслуговують на небесні гостинці. А самі рогаті вертихвости тільки й мають на очі, як украсти торбу з дарунками. Проте нічого в них не вийде! Миколай усе знає, та й ангелики добре пильнують. Всі хлопчики і дівчатка отримають дари від Святого. Й лише дуже неслухняні дістануть від Миколая золоту-срібну різку та наказ виправитись до наступного року. Отож, вітаймо Святого Чудотворця, що загостив до нашого краю!

Категорія: Новини | Переглядів: 133 | Додав: адмін | Дата: 16.12.2017 | Коментарі (0)

                              С К Л А Д

журі ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики

1.     Дацьо І.В. – голова журі, вчитель фізики Долинської спеціалізованої школи №6

2.     Пилипів Л.І.  – секретар журі, вчитель фізики Лолинської ЗОШ І-ІІ ст.

Члени журі:

1.     Герило В.М. – вчитель фізики Долинського природничо-математичного ліцею - 8 клас

2.     Ковальчук Н.Я. – вчитель фізики Долинської спеціалізованої школи-інтернату - 7 клас

3.     Волощук І.Т. - вчитель фізики Долинської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 - 11 клас

4.     Владика Р.Д.  – вчитель фізики Тяпчанського НВК - 8 клас

5.     Мацько Л.Б.  – вчитель фізики Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. - 7 клас

6.     Занкович М.М. - вчитель фізики Долинської гімназії №1 - 9 клас

7.     Мазуркевич О.М. - вчитель фізики Долинської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 - 10 клас

8.     Манів Г.Є. - вчитель фізики Долинської ЗОШ І-ІІІ ст. №7 -  9 клас

9.    Семків Я.М. – вчитель фізики Великотур’янського НВК - 7 клас

10.   Москальчук Л.Б. – вчитель фізики Надіївської ЗОШ І-ІІІ ст. - 8 клас

11.   Юсип С.М. - вчитель фізики Витвицької ЗОШ І-ІІІ ст. - 9 клас

12.   Лутчин О.В. - вчитель фізики Вигодської ЗОШ І-ІІІ ст. - 9 клас

13.   Ягельницька Г.М. - вчитель фізики Старомізунської ЗОШ І-ІІІ ст. - 10 клас

14.   Жичук Г.Й. - вчитель фізики Розточківського НВК - 7 клас

15.   Заставна М.В. - вчитель фізики Малотур’янського НВК - 10 клас

16.   Стасюк О.С. - вчитель фізики Княжолуцької ЗОШ І-ІІІ ст. - 11 клас

17.   Лесів М.І. – вчитель фізики Гошівської ЗОШ І-ІІІ ст. - 7 клас

18.   Грицило Н.С. – вчитель фізики Раківської ЗОШ І-ІІІ ст. - 11 клас

19.   Мадиняк О.В. – вчитель фізики Кальнянської ЗОШ І-ІІІ ст. - 8 клас

Експерт-консультант – Гаразд М.С., учитель фізики Долинського природничо-математичного ліцею

Членам журі та експерту-консультанту прибути в Долинську спеціалізовану школу-інтернат  04 грудня 2017 року о 10.00 год.

Розгляд апеляцій 07 грудня  2017 року о 15.00 год. в управлінні освіти, молоді та спорту.

Категорія: Новини | Переглядів: 247 | Додав: адмін | Дата: 01.12.2017 | Коментарі (0)

                                      С К Л А Д

журі ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади

з математики (6 -11 класи)

Сабан С.Й. – голова журі, вчитель математики Долинської ЗОШ І-ІІІ ст. №5

Вигодованок Л.І. – секретар журі, вчитель математики Старомізунської ЗОШ І-ІІІ ст.

Члени журі:

 1. Мельник С.Р. – вчитель математики Вигодської  ЗОШ І-ІІІ ст.
 2. Зубрицька Л.Т.  – вчитель математики Долинської гімназії №1
 3. Кардаш З.Д. – вчитель математики Долинського п/м ліцею 
 4. Гладун О.Й. – вчитель математики Долинського природничо-математичного ліцею 
 5. Матійчин Г.В.. – вчитель математики Тростянецької ЗОШ І-ІІІ ст.
 6. Мигович С.І. – вчитель математики  Долинської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 
 7. Маленкович О.Г. - вчитель математики Долинської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 
 8. Плесканко О.Д. – вчитель математики Долинської ЗОШ І-ІІІ ст. №5 
 9. Новікова О.Р.  – вчитель математики Долинської СШ №6 
 10. Куськів І.М. – вчитель математики Новошинської ЗОШ І-ІІ ст.
 11. Занкович Н.М. - вчитель математики Долинської ЗОШ І-ІІІ ст. №7 
 12. Юкіш Р.Ю. – вчитель математики Долинської спеціалізованої школи-інтернату
 13. Олексишин Н.М. – вчитель математики Долинської спеціалізованої школи-інтернату 
 14. Петрушка Г.В. – вчитель математики Белеївської ЗОШ І-ІІ ст.
 15. Угриновська Н.І. - вчитель математики Раківської ЗОШ І-ІІІ ст. 
 16. Стефанишин В.А. – вчитель математики Тяпчанського НВК 
 17. Скаб’як З.М. – вчитель математики Великотур’янського НВК 
 18. Данилів Л.І. – вчитель математики Кальнянської ЗОШ І-ІІІ ст. 
 19. Бойчук О.Я. – вчитель математики Слобододолинської ЗОШ І-ІІ ст.
 20. Попович Н.Ю. – вчитель математики Рахинянського НВК 
 21. Мартинишин Т.М. – вчитель математики Солуківської ЗОШ І-ІІІ ст. 
 22.  Ріжко Н.І. – вчитель математики Оболонської ЗОШ І-ІІІ ст.
 23. Угриновська О.В. - вчитель математики Надіївської ЗОШ І-ІІІ ст.
 24. Кизима Г.В. - вчитель математики Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст.
 25. Корольчук Л.В. - вчитель математики Пшеничниківського НВК 
 26. Полосенко Н.М. -  вчитель математики Розточківського НВК
 27. Гук О.В. - вчитель математики Слободоболехівського НВК

Експерт-консультант – Ільницька С.Й, учитель математики Долинського природничо-математичного ліцею

Членам журі та експерту-консультанту прибути в Долинську спеціалізовану школу-інтернат  27 листопада 2017 року о 10.00 год.

Розгляд апеляцій   30 листопада 2017 року о 15.00 год. в управлінні освіти, молоді та спорту.

Категорія: Новини | Переглядів: 355 | Додав: адмін | Дата: 25.11.2017 | Коментарі (1)

Витяг з Положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів.

 Інвентарна, матеріальна книга

Положення про кабінет    стор.51
 

Категорія: Новини | Переглядів: 304 | Додав: адмін | Дата: 25.04.2017 | Коментарі (0)

Подавайте заявки відповідно до квоти

Категорія: Новини | Переглядів: 262 | Додав: адмін | Дата: 07.10.2016 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 »
Рибки!

Вітаємо на сайті!!


Copyright MyCorp © 2020Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz